Sõerd: eelarve prioriteet on inimeste elujärje parandamine

Uudis
|
23.10.2013

Täna Riigikogus toimuva 2014. aasta riigieelarve I lugemisel lausus rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd, et tänu stabiilsele majanduskasvule on kasvanud palgad ja sellelt laekuv sotsiaalmaks, mis lubab suurendada pensione ja tõsta toimetulekutoetust.

Sõerdi sõnul võimaldab eelarvekava suurendada inimeste heaolu tervikuna. „Järgmisel aastal kasvavad pensionid keskmiselt 5,8%, mis on suurim pensionitõus viimase kuue aasta jooksul. Kõikide valitsemisalade palgafonde tõstetakse 5,1 protsenti. Kui Eesti keskmine palk ületas buumieelse taseme 2011. aastal, siis riigiteenistujate palk jõudis selleni alles tänavu,’’ lausus Sõerd.

„Keskmisest enam tõusevad kultuuritöötajate, õpetajate ja hooldustöötajate palgad. Need on valdkonnad, kus avaliku sektori palkade konkurentsivõimes on olnud kõige suurem mahajäämus. Keskmisest kasvust kiiremini kasvavad ka tervishoiukulud,’’ lisas Aivar Sõerd.

Suur osa kogu siseturvalisuse eelarvest on eelkõige mõeldud turvalisust tagavate inimeste palkadeks, mille eesmärgiks on turvatunnet loovate inimeste väärtustamine ja nende motivatsiooni tõstmine.

„Vaatamata sellele, et Eesti majandus kasvab käesoleval aastal eeldatavast aeglasemalt, on väljavaated kasvu kiirenemiseks head ja tänase teadmise juures sügisese majandusprognoosi kohaselt on järgmisel aastal oodata 3,6 protsendilist majanduskasvu. Just eelarve menetlemisel on rohkem kui teiste seaduseelnõude puhul kriitilise tähtsusega võtta vastutustundlik hoiak riigi rahanduse suhtes,’’ rõhutas Sõerd.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt