Siseminister Mart Helme umbusaldus tuleb Riigikogu menetlusse täna

Uudis
|
03.06.2019

Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni juht Kaja Kallas annab siseminister Mart Helme umbusaldusavalduse Riigikogu menetlusse tänase istungi alguses.

Reformierakonna Riigikogu fraktsioon lisas siseminister Mart Helme umbusaldusavalduse seletuskirja seadusrikkumise, mille siseminister koos rahandusministriga panid toime valimispäeval, kutsudes inimesi üles EKRE poolt hääletama.

“Umbusaldusdusavaldusel on praegu 45 allkirja – Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna saadikute ning Raimond Kaljulaidi omad. Suhtleme endiselt ka koalitsiooni esindajatega, et ka sealt toetust juurde saada,” ütles Reformierakonna riigikogu fraktsiooni juht Kaja Kallas.

Kallas märkis, et erakonna fraktsioon lisas umbusaldusavalduse teksti ka agitatsioonikeelu rikkumise. “Politsei algatas Mart ja Martin Helme suhtes menetluse karistusseaduse paragrahv 168 rikkumise eest ja tegi juba ettekirjutuse raadiosaade, kus keelatud agitatsiooni tehti, maha võtta. Mart Helme poolt on rikkumine seda tõsisem, et siseministrina peab teda nüüd kontollima tema enda haldusalas olev asutus. Sellest hoolimata pole siseminister toime pannud rikkumist kuidagi kahetsenud,” ütles Kaja Kallas.

“Ministri vastu, kes seadustesse ja eetikasse nii hoolimatult suhtub ei saa Eesti riigil olla mingit usaldust ja tegelikult peaks ta ise tagasi astuma. Kuna Mart Helme seda aga ei tee, soovime talle umbusaldust avaldada,” lõpetas Kallas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt