Silver Meikar: Vene provokatsioonid vajavad hukkamõistu

Uudis
|
01.11.2007

Riigikogu väliskomisjoni liige Silver Meikar peab oluliseks Euroopa Liidu ja OSCE otsest Venemaa Geaorgia vastaste provokatsioonide hukkamõistu. 30. oktoobril tungisid vene rahuvalvajad kallale Ganmukhuri küla läheduses toimunud noortelaagrit valvanud kolmele politseinikule.

“See intsident on järjekordseks näiteks vene rahuvalvajate tegelikust missioonist Abhaasias,” ütles reformierakondlane Sivel Meikar. “Niikaua kuni Euroopa Liidus ja OSCE-s jäävad Georgia mured vajaliku tähelepanuta, saab Venemaa jätkata provokatsioone ilma, et sellele järgneksid mingid tagajärjed.”

Märtsis toimunud konflikt Kodori orus ja augusti raketiintsident ei ole siiani leidnud piisavat rahvusvahelist tähelepanu. Raketiintsidenti uuris kaks rahvusvahelist ja sõltumatut gruppi, millest ühes osales ka Eesti. Avalikustatud rapordite tulemustega ei ole Venemaa nõustunud.

Silver Meikar osaleb 1.-2. novembril Gruusias Thbilisis toimuval konverentsil „Thbilisi tippkohtumine 2007 – Euroopa idapiirkonna ülesehitamine”, kus arutusel on Euroopa Liidu naabruspoliitika, energia- ja julgeolekuküsimused ning uus mõtlemine konfliktide lahendamisel.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt