Siim Kallas: Reformierakond on edukalt seisnud aruka majanduspoliitika eest

Uudis
|
12.01.2003

Reformierakonna esimees Siim Kallas ütles täna Reformierakonna Üldkogul, et Reformierakond on 4 valitsemisaasta jooksul edukalt seisnud aruka majanduspoliitika eest.

“Viimase nelja aasta majanduskasv on reaalses väljenduses olnud 20%, nominaalses aga on meie SKP kasvanud pea 1,5 korda. Tööpuudus on 2002.a. III kvartaliks langenud viimase 8 aasta madalaimale tasemele,” ütles Kallas. Ta lisas, et Eestisse tehtud otseste välisinvesteeringute jääk on ületanud 60 miljardi krooni piiri.

“Inimarengu indeksi kohaselt kuulume nüüd maailma 50 arenenuma riigi hulka,” nentis Kallas.

Siim Kallas rõhutas Reformierakonna eelmiste valimiste ühe põhilubaduse, investeeringute tulumaksust vabastamise osa Eesti majanduse edenemises. “Kui läksime võitlusse ettevõtte tulumaksu kaotamise eest, mõtlesin mina ka praegustele valimistele – kui palju on ikka aastaks 2003 võimalik öelda, et see samm tõesti majandusele kasu tõi. Täna pole selle kasulikkuses mingit kahtlust,” ütles Kallas.

“Üks meie lubadus oli aidata kaasa sellele, et Eestis loodaks 13000 uut töökohta aastas. Aastas luuakse täna üle 80000 uue töökoha, neid langeb välja samuti suur arv. Kuid töökohtade koguarv on täna 16000 võrra suurem, kui 1998,” ütles Kallas. Reformierakonna esimehe sõnul ei ole mitte kuidagi võimalik väita, et tööpuuduse vähenemine ja uute töökohtade tekkimine ei ole seotud ettevõtete täiendavate investeerimisvõimalustega.

Siim Kallas nentis, et Reformierakonna soovi saavutada keskmise palga tõus 9000 kroonini jääb hetkel veel täitumata, aga soov jääb alles ja selle saavutamine on praegu tunduvalt lähemal, kui eelmiste valimiste eel.

“Nelja aasta jooksul kasvas keskmine palk, mida maksti näiteks riigieelarvest 71,5 %. Kui see järgmise nelja aasta jooksul sama palju kasvab, jõuab keskmine palk rohkem kui 10000 kroonini. Täna saab umbes veerand Eesti töötajatest palka üle 9000 krooni kuus,” lisas Kallas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt