Siim Kallas: praegune valitsus vaatab täna pärastlõuna peale, mitte kaugemale

Uudis
|
28.05.2020

Riigikogu aseesimees ja endine Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas ütles Reformierakonna veebisaates “Mis Eestist saab?”, et majanduspiiride sulgemine on fundamentaalselt EL põhivabaduste piiramine. Piiride avamine on esmane asi, mida EL peab tegema.

“Me muutume tänu tänasele valitsusele aina rohkem ebaolulisteks – me oleme ju ka Euroopa mõistes väga väike riik. Meil oli plaan ehitada piiridest suurem Eesti. Meid pandi selle eest alati ka tähele nii edasiminekutest digitaal sektoris kui ka meie eeskujuliku maksupoliitika eest. Kõige selle osas on tehtnud nii palju tagasikäike, et me muutume lihtsalt tähtsusetuks,” sõnas Kallas. “Ministrid, kes käivad nõukogus üksi oma joru ajamas jäävad lihtsalt lolliks, mitte ei too meile elu muutvaid lahendusi.”

Endiselt suureks murekohana näeb Kallas ka selgusetust Rail Baltica projekti ümber. “Rail Baltica ei ole monstrum nagu mõned proovivad väita vaid see on kõrgtehnoloogiline rajatis. Euroopa komisjonis ei olnud kunagi mingit vastuseisu selllel projektile ning ei olnud mingeid kahtlusi, et Eesti vajab uusi ühendusi. Lükati tagasi paljud tunnelite projektid jne aga Rail Baltica tähtsusest said kõik aru.”

“Võlg on võõra oma ütleb Eesti vanasõna. Ning iga laenu võtmise puhul on alati küsimus laenu kasutamises. Kui laenuga hakatakse kahju toovaid ettevõtted doteerima või riiklike kulutusi paisutama, siis seda ma õigeks ei pea aga tänasele laenu võtmisele ma vastu võitlema ei hakka.” sõnas Kallas Eesti laenuvõtmise plaani kohta. Kogu saadet saate järele vaadata Reformierakonna Facebooki lehel või kuulata Spotify, Apple podcasti või Soundcloudi lehtedel.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt