Siim Kallas: NATO ja Euroopa Liiduga liitumine on üks protsess

Uudis
|
18.05.2003

Reformierakonna esimees Siim Kallas ütles täna erakonna üldkogul peetud kõnes, et väga vale on ette kujutada NATOga ja Euroopa Liiduga liitumist teineteisest lahus.

“Öeldakse mõnikord, et läheks ainult NATOsse, jätaks selle Euroopa Liidu. Tegelikult on valik terviklik – kas julgeolek nii riigikaitselises kui õiguslikus ja majanduslikus mõttes või mitte midagi, ei kumbagi. Kui näiteks näha musta stsenaariumit, et rahvaküsitlus Euroopa Liidu küsimuses annab ei-vastuse, siis võib üsna tõenäoliselt oletada, et ka NATO liitumisprotokolli ratifitseerimine liikmesmaades seiskub,” sõnas Kallas erakonnakaaslastele.

Samas märkis Kallas, et Eestil on Euroopa tuleviku kujundamisel öelda oma sõna ja Eesti valitsus peab seisma meie rahvuslike huvide eest. “Ei tohi tekkida ühtegi ametiisikut, Euroopa president näiteks, ega ühtegi kogu, millel oleks õigus midagi otsustada nii, et see hakkab kehtima vastu rahvuslike valitsuste tahtmist,” lausus Reformierakonna esimees erakonna üldkogu kõnetoolist.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt