Siim Kallas: me peame jõuliselt kaitsma Eesti rahvuslikke huve Euroopa Liidus

Uudis
|
12.01.2003

Peaminister Siim Kallas ütles täna Pärnus toimuval Reformierakonna Üldkogul, et Eesti peab liitumisel Euroopa Liidu ja NATOga jõuliselt kaitsma Eesti rahvuslikke huve.

Kallase sõnul on Eestil võimalus oma rahvuslik eripära kaotada, aga on hoopis suurem võimalus seda rahvuslikku eripära arendada, kanda edasi oma rahvuslikku uhkust. “Ega vist keegi kunagi ei uhkusta näiteks sellega, et ta vallutati, või sellega, et ta nii paljudes asjades kellegi teisega äravahetamiseni sarnane on,” nentis Kallas.

“Meie rahvuslik uhkus tugineb poliitikas sellele, et me võitsime Vabadussõja ja lõime oma iseseisva riigi, me olime esirinnas lammutamas Nõukogude Liitu, me oleme olnud üks kiiremaid ja tõhusamaid muutmaks omletti tagasi munadeks või kalasuppi akvaariumiks, see tähendab taastamas eraomandit, turumajandust ja õigusriiki ning demokraatiat,” ütles Kallas.

Ta lisas, et meie uhkus majanduses põhineb meie veendumusele, et eestlane on alati olnud korralik ja asjatundlik ning usin töötegija, meie usaldusväärsele rahasüsteemile, meie maksusüsteemile, mis toetab vaba inimest, vaba ettevõtjat, isiklikku initsiatiivi ja vastutust.

“Edasi peame minema oma tugevaid külgi kaitstes ja nõrkusi vähendades. Ka uues Euroopas tuleb oma rahvuslikke huve kaitsta ja rahvusliku eripära eest võidelda,” rõhutas Kallas. Peaministri sõnul tähendab see oma majandusmudeli eripära kaitsmist ja kultuuri edendamist kõiki neid võimalusi kasutades, mida pakub lõpmatult mitmekesine Euroopa. “Ei tohi ühelgi juhul kaotada oma isikupära, ei majanduses, ei poliitikas ega ka kultuuris,” ütles Kallas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt