Siim Kallas: Eesti ja Euroopa - “meie!” mitte “meie” ja “nemad”

Uudis
|
25.04.2004

Reformierakonna esimees Siim Kallas märkis täna Estonia kontserdisaalis toimuval üldkogul peetud kõnes, et Euroopas tuleb osa võtta Euroopa poliitikast.

“Eesti peab olema aktiivne ning mõnes asjas eeskujuks,” nentis Kallas. “Me peame haarama initsiatiivi. Pole paha, kui teised leiavad meie kogemusest midagi niisugust, mida omale üle võtta.”

Kallas rõhutas oma kõnes veel, et Eesti maksupoliitika on Euroopale eeskujuks. “Arvamused, et Eestis on ebaõiglaselt madal maksutase ja seda peab õgvendama ülespoole, on täiesti valed,” märkis Reformierakonna esimees. “Me maksame Liidu eelarvesse lähtudes oma SKPst ja kui meie maksutase kiirendab meie majanduskasvu, siis suureneb ka meie panus ühiseelarvesse. Meie soodsam maksukeskkond võib meile tuua rohkem investeeringuid, kui ebasoodsama maksupoliitikaga maadesse. Aga see ongi ju olnud meie eesmärk. Kas siis lahendus on see, et muuta meie keskkond ebasoodsamaks, samal ajal, kui Euroopast lähevad otseinvesteeringud niikuinii rohkem välja, kui me seda sooviksime?”

Reformierakond kinnitab täna Estonia kontserdisaalis toimuval üldkogul europarlamendi valimisplatvormi ja kandidaatide nimekirja.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt