Signe Kivi: okupatsiooni ja agressorriikide sümboolika saab sõnaselgelt keelatud

Uudis
|
21.04.2022

Reformierakondlane Signe Kivi ütles tänasel Riigikogu arutelul karistusseadustiku muutmisest, et seadusemuudatusega saab okupatsiooni ja agressorriikide sümboolika sõnaselgelt keelatud.

“Sõnum siit saalist on: Ei vägivallale, ei vaenusümboolikale mistahes kujul, Ei Georgi lintidele ja Z tähtedele; igasugustele tähtedele ja sümbolitele, mis õilistavad koletuslikke sõjakuritegusid ja genotsiidi Ukrainas või mujal maailmas,” sõnas Kivi Reformierakonna fraktsiooni nimel kõneledes.

Tema sõnul on seadus oluline kõigile Eesti elanikele. “Siin, selles riigis kehtivad Eesti Vabariigi seadused ja reeglid. Siin kaitstakse isikute võrdsust, inimväärikust, tervist, rahu ja avalikku korda,” ütles Kivi.

“Meie ei sunni oma riigi sümboleid ja reegleid kellelegi vägisi, me ei sunni siin elama ja meie kombeid armastama – me eeldame, et siin elavad erinevatest rahvustest inimesed soovivad jagada meie komberuumi, õppida meie keelt ja mõista meie meelt,” märkis ta.

“Usume, et Eesti ühiskonnas saab ja jääb valitsema üksmeel ja rahu. Et ka Riigikogu saalis võib valitseda üksmeel ja me seadustame eelnõu 585. Näitas ju selle menetlemise käik harvaesinevat koosmeelt viia kokku nii opositsiooni kui valitsuse tahe,” lõpetas Kivi.

Riigikogu võttis agressioonisümboolikat keelustava eelnõu vastu 69 poolthäälega.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt