Sergei Ivanov: Venemaa otsus on ennekuulmatu

Uudis
|
10.11.2005

Eesti-Venemaa parlamentaarse koostöörühma esimees Sergei Ivanov on nördinud Venemaa otsuse üle keelduda Eesti välisministrile viisa andmisest.

„Venemaa otsus Eesti välisministrile Urmas Paetile viisaandmisest keelduda on ennekuulmatu ja kindlasti ei tule see otsus kasuks kahe riigi suhetele. Kuna Eesti on Euroopa Liidu liige, on tegemist lugupidamatuseavaldusega ka Euroopa Liidu vastu. Argumentatsioon, et Euroopa Liidu ja Venemaa piiriülese koostöö ümarlaua tase, kus Paet osalema pidi, ei vasta Eesti välisministri staatusele, ei pea vett,” ütles Ivanov.

Riigikogu liige lisas, et Peterburis toimuv ümarlaud korraldatakse Venemaa välisministeeriumi otsesel osalusel. „Tundub, et Venemaa diplomaatia parem käsi ei tea, mida vasak teeb,” lausus Sergei Ivanov

„Tavapärane on, et viisast keeldumist ei selgitata, kuid ometi oleks põhjuseid huvitav teada. Selline käitumine mõjutab otseselt Eesti – Vene ja Venemaa – Euroopa Liidu suhteid ning keegi peab nende suhete kahjustamise eest vastutama. Tahaksin teada, milline väliministeeriumi küündimatu ametnik  või lühinägelik poliitik seisab konkreetselt selle otsuse taga.”

Ivanov lisas, et olles Eesti-Vene parlamentaarse koostöörühma esimees ja töötades selle nimel, et Eesti ning Venemaa suhted areneksid heanaaberlikus vaimus, ei saa ta jätta väljendamata arusaamatust ja segadustunnet, mis teda Venemaa viisakeeldumisest kuuldes valdas.

„Kindlasti võtan ühendust oma kolleegidega Riigiduumas ja räägin neile sellest. Meie koostöö nendega on seni kulgenud teineteisemõistmise ja kahe riigi heanaaberlike suhete arendamise vaimus ja arvan, et Venemaa otsus välisministrile viisa andmisest keelduda on meie ühine mure, mis meie töö tulemusi oluliselt kahjustanud on,” ütles Sergei Ivanov.

Täiendav info: Sergei Ivanov 51 45 755

 

Teate koostas ja edastas: Peep Lillemägi,

Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

51 31 265

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt