Seadusemuudatus tooks raha väärtkultuurile

Uudis
|
28.12.2007

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Jürgen Ligi sõnul on sotsiaaldemokraat Indrek Saare tänane pressiteade kultuuriürituste käibemaksusoodustusest ja hinnatõusust avalikkust eksitav ja näitab, et ta ei ole mõistnud oma missiooni Riigikogu liikmena.

„Parlamendi liikmena peaks ta seisma väärtkultuuri toetamise ja maksumaksja raha otstarbeka kasutamise eest, kuid tema energia kulub erahuvide ja palagani maksusoodustuse kaitsmisele,” lausus Ligi.

Jürgen Ligi sõnul on maksusoodustus halvim mõeldavaist viisidest kultuuri toetamiseks. „Põhiosa sellest läheb väärtkultuuri seisukohalt tuulde. 5-protsendiline käibemaks toidab kommertsetendusasutusi ja alkoholikaubandust, mis riigi toetust ei vaja ega vääri. Nende piletihinna määrab nõudmise ja pakkumise vahekord, seega toodab madalam käibemaks korraldajatele kasumit.”

„Indrek Saar ei kaitse väärtkultuuri tarbijat, kui hirmutab neid hinnatõusuga, vaid Etendusasutuste Liitu, mida ta juhib. Käibemaksu ühtlustamine ei tõsta väärtkultuuri piletite hinda, sest samal ajal suurendataks kultuuri rahastamist nii teatrite kui projektide kaudu. Käibemaksuerisuse tõttu kaotab kultuur otseselt vähemalt 55 miljonit krooni aastas. Kultuuriministri ründamine selles kontekstis on kohatu, sest katsed rakendada maksusoodustust valikuliselt on aastate jooksul ebaõnnestunud ning hiljutine Riigikohtu otsus näitab nende perspektiivitust,” lausus Ligi.

Rahanduskomisjoni esimees märkis veel, et otsus mitte toetada käibemaksuerisusi on kirjas  koalitsioonilepingus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt