Saksa liberaalid: Schengeni viisaruum peab säilima senisel kujul

Uudis
|
05.06.2011

Sel nädalal Eestit külastanud Saksamaa liberaalide FDP delegatsiooni juht Dr. Hans-Ulrich Rülke sõnul on inimeste vaba liikumine Euroopa Liidu üks põhialuseid ja sellega seotud Schengeni viisaruumi kitsendamine, mida taotlevad teiste hulgas Itaalia, Taani ja Prantsusmaa, on vastuvõetamatu.

„Eesti seisukohast on äärmiselt oluline, et Schengeni viisaruumile ei seataks kitsendusi. Kitsenduste kohaldamine oleks paljudele inimestele tagasilöögiks, kuivõrd Eesti liitus Schengeni viisaruumiga alles hiljuti,” ütles FDP delegatsiooni vastu võtnud Riigikogu Eesti-Saksa parlamendirühma esimees Urmas Klaas.

FDP delegatsiooni juhi Dr. Rülke hinnangul on Eesti oma konservatiivse eelarvepoliitika ja korras riigirahandusega eeskujuks kõigile Euroopa riikidele. „Eesti valitsuse poliitika õiget suunda kinnitab ka fakt, et Eesti on väljumas majanduskriisist esimeste seas.”

„Saksa liberaalide jaoks on Eesti viimase kümnendi edusammudega Euroopa liberaalse mõtte majakaks,” lausus FDP delegatsiooniga Eestit külastanud Euroopa Parlamendi liige Michael Theurer.

Saksamaa liberaalide FDP delegatsioon kohtus sel nädalal oma Eesti visiidi raames peaminister Andrus Ansipi, sotsiaalminister Hanno Pevkuri, Riigikogu aseesimehe Laine Randjärve ja Riigikogu Reformierakonna fraktsiooniga.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt