Rummo: Venemaa manipuleerib oma kodanikega

Uudis
|
12.08.2008

Reformierakonna fraktsiooni nimel täna Riigikogus kõnelenud ja Gruusiale toetust avaldanud Paul-Eerik Rummo tõstatas küsimuse: “Mis legitiimsusest või vastavusest rahvusvahelisele õigusele saab juttu olla, kui ühe riigi sõjalised jõud tungivad teise riigi suveräänsele territooriumile?”

Paul- Eerik Rummo juhtis tähelepanu Venemaa juhtide küünilisele manipuleerimisele oma kodanikega: „Ükski oma kodanikest tõeliselt hooliv riik ei võtaks ette samme, mis ettearvatavalt ohustavad nende kodanike mainet rahvaste silmis, kelle hulgas nad elavad.”

Tänaste, Gruusias toimuvate sündmuste valguses, pöördus Rummo oma kõnes kõikide Eestis elavate Vene Föderatsiooni kodanike ja meie nende kaasmaalaste poole, kes pole oma kodakondsust veel valinud. Rummo rõhutas, et nende õigusi ja turvalisust ei kaitse Kreml: „Teie õigusi ja turvalisust, kuni siin õiguspäraselt ja lojaalselt viibite, kaitseb täies mahus Eesti Vabariik,” lisas Rummo.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt