Rummo: tähtsaim on laste tulevik

Uudis
|
04.11.2004

Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo rõhutas tänasel Perefoorumil, et laste õigused ja tulevikuvõimalused peavad olema kindlustatud sõltumata sellest, mis tüüpi peresse laps on sündinud.

Rummo kinnitas vajadust suurendada hooldusperede võimalusi saada pedagoogilist õpet ja nõustamist ning tulla majanduslikult toime perehooldusele võetud laste kasvatamisega. “Hoolduspere on vanemliku hooleta jäänud lastele parimaks ning tavapärasele perele lähimaks kasvukeskkonna mudeliks,” rõhutas rahvastikuminister, tutvustades läbitöötatavaid ideesid hooldusperede tugevamaks toetamiseks.

Rummo tutvustas foorumist osavõtjaile ka valitsuse demograafiakomisjonis läbitöötatavat paketti väikelastehoiu uute võimaluste loomiseks töötavatele lastevanematele. Ta kutsus foorumist osavõtjaid üles esitatud ideedega lähemalt tutvuma ja osa võtma nende rakendamisvõimaluste ettevalmistamisest.

Sotsiaalministeeriumi korraldatud Perefoorum keskendus muutuvatele peremudelitele ja võimalustele kajastada uusi kooseluviise seadusandlikult.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt