Rummo: rändepoliitika aitab vältida kultuurišokist tulenevaid konflikte

Uudis
|
12.12.2008

„Euroopa Liidu rände- ja varjupaigapakti vastuvõtmine EL tippkohtumisel oktoobris ei olnud EL migratsioonipoliitika väljakujundamise finiš, vaid vahefiniš,“ rõhutas Riigikogu liige, Eesti Migratsioonifondi nõukogu esimees Paul-Eerik Rummo, avades täna Tallinnas Euroopa Rändevõrgustiku kohalike partnerite seminari.

Rummo tõi esile, et pakt, milles kinnistatud üldpõhimõtete alusel koostatakse järgmise aasta jooksul EL uus justiits- ja siseküsimuste töökava ning jätkatakse EL rändepoliitika üksikküsimuste läbitöötamist, on tugev rõhuasetus liikmesriikide endi otsustusvõimel, millist tööjõudu millisel määral riiki lubada.

”Vajalik ja võimalik on leida lahendusi olukordadele, kus EL vajab uut tööjõudu oma konkurentsivõime edendamiseks ja samas soovib vältida kultuurišokist tulenevaid konflikte ja ebastabiilsust argielus,” lausus Rummo.

Eesti Migratsioonifond, mis toimib Euroopa Rändevõrgustiku kontaktpunktina Eestis, on lõppeval aastal korraldanud kolm rahvusvahelist seminari EL rändepoliitika üksikküsimuste läbiarutamiseks ja infovahetuseks selle rakendamise kohta liikmesriikides.

Tänasest seminarist võtavad osa asjatundjad Poolast, Ungarist, Austriast, Hollandist ja Taanist ning Euroopa Komisjoni esindajad.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt