Rõivas: suurendame alates kolmandast lapsest toetuse 300 euroni kuus

Kategoriseerimata
|
05.12.2014

Reformierakonna juhatuses kiideti heaks erakonna programmi demograafia peatüki idee, et rahvastiku juurdekasvuks ja kolmandate laste sünni ergutamiseks maksab riik peale vanemahüvitise lõppu alates kolmandast lapsest igale lapsele 300 eurot kuus.

“Hästi kaitstud riigi ja kasvava majanduse kõrval on Eesti olulisim eesmärk rahvastiku juurdekasv, rohkem hästi hoitud ja kasvatatud lapsi ning õnnelikke ja väärikaid perekondi,” ütles Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas. 

„Eksperdid on öelnud, et kolmandad lapsed jäävad suurel määral sündimata eelkõige majandusliku toimetuleku tõttu. Seega suuremate rahaliste toetuste mõju kolmandate laste sündidele oleks märkimisväärne,” lausus Rõivas.

Rõivase sõnul on toetuse suurendamise katteallikateks planeeritud üürituru korrastamine, riigireform ja riigilõivude kulupõhiseks viimine.

“Sünde ergutava toetuse kõrval on sama olulise kaaluga ka peredele vajalike teenuste – näiteks lastehoiu – pakkumine ning kogu ühiskonna peresõbralikumaks muutumine. Aastaks 2019 loome riigi ja Euroopa Liidu vahendite toel juurde täiendavalt 1200 lapsehoiukohta, millega kaotame sõimekohtade puudujäägi,” märkis Rõivas.

Vt lisa

3.lapsetoetus


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt