Rõivas: Riigikogu ootab SMS-laenudele karmimaid reegleid

Uudis
|
19.12.2007

Riigikogu liige Taavi Rõivas saatis rahandus- ning majandus-ja kommunikatsiooniministrile kirja, milles teeb konkreetsed ettepanekud SMS laenude reguleerimiseks.

Rõivase sõnul tuleks SMS laenude väljastajad allutada sarnaselt pankadega Finantsinspektsiooni järelevalve alla, mis võimaldaks teostada kontrolli otsesõnu laristama kutsumise ning Õllesummeril laenu väljastamise üle. Samuti taotleb reformierakondlane laenupakkujatele kohustust anda SMS laene reklaamides ülevaadet kõigist laenuga seotud kuludest.

Taavi Rõivase hinnangul ei saa ega pea ükski riigiasutus reklaami tekste ette kirjutada, kuid üleskutsetele rahastada jõulukinkide ostmist ja teisi jooksvaid kulutusi röövelliku intressiga SMS laenu abil, kompab ohtlikult eetilise äri piire. Finantsinspektsiooni järelevalve aitaks Rõivase sõnul laenupakkujaid distsiplineerida.

„Avalik arutelu SMS laenude kahjulikkusest on kestnud juba pool aastat ning nüüd on aeg konkreetseteks seadusandlikeks initsiatiivideks,” ütles Rõivas: „Ministeeriumid on tunnistanud probleemi olemust ning avaldanud valmisolekut teemaga tegeleda.”

Täna Riigikogus vastu võetav Rahapesu ja terrorismi tõkestamise seadus kehtestab küll piirangu, et SMS-laenu kasutajasks saab registreerida vaid laenu pakkujaga kohtudes, kuid kord registreerunud kasutajatel on endiselt vaba voli teenust kasutada. Rõivas avaldas lootust, et uus seadus aitab vähendada pettuste hulka, kuid nentis samas, et järelevalve laenupakkujate üle on jätkuvalt olematu.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt