Rõivas: presidendi valimine Riigikogus on parlamendierakondade ühine vastutus

Uudis
|
19.08.2016

Reedel kogunenud Reformierakonna juhatus sai ülevaate, kuidas on läinud presidendikandidaat Siim Kallasel toetuse kogumine teistelt parlamendierakondadelt. Samuti tutvustas Siim Kallas juhatusele oma platvormi. Kallase sõnul on teiste erakondade poolt antud positiivseid signaale koostöö võimalikkuseks aga mingeid kindlaid lubadusi ega siduvaid kokkuleppeid praeguse seisuga ei ole.

Reformierakonna esimees Taavi Rõivas kordas üleskutset parlamendierakondadele ühisosa leidmiseks Riigikogus. „On selge, et presidendi valimisel on vajalik vähemalt kolme erakonna koostöö ning Eestile tugeva presidendi leidmine on parlamendierakondade ühine vastutus.“
 
Rõivase sõnul peab Eesti järgmine president maailmas toimuvast mitte ainult aru saama, vaid olema suuteline ka kaasa rääkima. „Olen Jüri Raidla poolt eile kirjutatuga nõus – Eesti vajab presidenti, kes peab olema tugev välis- ja julgeolekupoliitika valdkonnas ning õpipoisiaega meil keerulise välispoliitilise olukorra tõttu anda ei ole.“
 
Siim Kallas tutvustas erakonna juhatusele oma platvormi, mida arutatakse läbirääkimistel teiste parlamendierakondadega. Kallas toob platvormis esile presidendile vajalikud omadused ja erinevad rollid, sealhulgas on president Eesti riigi ja ühiskonna strateegilise arengu mõtestaja ning soodustab erinevate sotsiaalsete ja rahvusgruppide lõimumist.
 
Tänase seisuga on Riigikogus kandideerimiseks vajalikud allkirjad koos kahel kandidaadil – Siim Kallasel ja Mailis Repsil.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt