Rõivas: Peame näitama, et Putini panus Ukraina majanduslikele raskustele ei kanna vilja

Kategoriseerimata
|
04.02.2015

Täna Tallinnas toimuval Euroopa liberaalsete valitsusjuhtide ja erakondade liidrite kohtumisel ütles peaminister Taavi Rõivas, et Euroopa Liit peab eskaleerunud olukorrale Ukrainas reageerima sanktsioonide tugevdamisega Venemaale. Samuti tuleb leida võimalusi, kuidas veelgi enam Ukrainat majanduslikult toetada.

„Viimaste nädalate rünnakud tsiviilelanike vastu Ida-Ukrainas on konflikti eskalatsioon. Euroopa Liit peab sellele reageerima sanktsioonide tugevdamisega,“ rääkis peaminister Rõivas Tallinnasse kogunenud liberaalsetele valitsusjuhtidele ja liidritele.  

„Peame ühiselt näitama, et Putini panus Ukraina majanduslikele raskustele ei kanna vilja. On oluline leida võimalusi, kuidas veelgi enam Ukrainat majanduslikult toetada. Ukraina vajab veel sel aastal rahvusvahelist laenu summas 15 miljardit dollarit,“ märkis Rõivas.

Soome kaitseminister Carl Haglundi sõnul ei tohi Ukraina puhul korduda Gruusias toimunu. „Putin pääses Gruusiast karistuseta, seda ei tohi juhtuda enam Ukrainas,“ toonitas Haglund.

Hollandi peaminister Mark Rutte rõhutas tänasel kohtumisel, et konflikti lahendamisega tuleb aktiivselt tegeleda. „Me ei tohi lasta tekkida järjekordsel külmutatud konfliktil Euroopas. Sanktsioone tuleb jätkata,“ märkis Rutte.

Täna kohtuvad Tallinnas Euroopa liberaalsed valitsusjuhid ja erakondade liidrid, et arutada Euroopa julgeolekuolukorra üle ja leida lahendusi Euroopa majanduskasvu taastamiseks. Kohtumisel osalevad teiste hulgas Eesti peaminister Taavi Rõivas ja eurosaadik Urmas Paet, Hollandi peaminister Mark Rutte, Sloveenia peaminister Miro Cerar, Belgia asepeaminister ja välisminister Didier Reynders ja Soome kaitseminister Carl Haglund.

Liberaalide kohtumine


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt