Rõivas: ootame Euroopa Liidu eelarvekavalt elatustasemesse investeerimist

Uudis
|
03.10.2011

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas toonitas Varssavis EL parlamentide poolaastakonverentsil COSAC kõneledes, et Euroopa järgmine seitsmeaastane eelarvekava peab olema eeskätt elatustaseme tõusu toetav. Investeerides riikidevahelise elatustaseme ühtlustamisse, investeerime kogu Euroopa arengusse.

Rõivase sõnul ei saa Eesti leppida ettepanekuga piirata ühtekuuluvusfondide väljamakseid, kuna see oleks otseselt efektiivsuse karistamine. Teadupärast on Eesti kõige kiirem EL struktuurivahendite kasutaja.

Samas tervitab Eesti Euroopa Komisjoni ettepanekut luua riikideülene fond suurte taristuobjektide ehituseks. EL asjade komisjoni juhi Taavi Rõivase hinnangul aitab nii raudtee- kui maanteevõrgu parandamine oluliselt vähendada ühest riigist teise liikumise aega ning kiirendada ka kaubavahetust.

Varssavis toimub 2.-4. oktoobrini kõikide Euroopa Liidu riikide parlamentide konverents XLVI COSAC, kus Eestit esindavad Reformierakonna fraktsiooni poolt Taavi Rõivas ning Aivar Sõerd.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt