Rõivas: Mikseri ’’mudel’’ tähendaks maksutõuse

Uudis
|
02.01.2012

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul ei tohiks majanduse kiiremaks kasvuks seda järskude maksutõusudega pidurdada. Rõivas peab Sven Mikseri sõnu “vaadata kasutamata tulude allikaid ringi” otseseks viiteks võimalikele maksutõusudele.

Rõivase arvates on kohatu rääkida, et kõige kiiremini kasvava majandusega Euroopa riik on “mudeli lõksus”. „Kui uus “mudel” seisneb järskudes maksutõusudes, mida mõni poliitik kasutamata tuludeks nimetab, siis sellist tagurpidikäiku Eesti ühiskond ja majandus küll ei vaja. Üksnes majanduskasv saab kasvatada ühiskonna jõukust ning tuua suuremad palgad, pensionid ja sotsiaaltoetused. Sotsiaaldemokraatide soov võtta kohe igalt eurolt mõned sendid lisaks vähendab järsult juurdetulevate eurode arvu ja viib ka sotsiaalkulude stagnatsioonini,’’ rõhutas Reformierakonna fraktsiooni liige.

Rõivas tunnustab nii Soome kui Rootsi parempoolset valitsust, kes on astunud samme maksukoormuse piiramiseks ja maksukeskkonna kaasajastamiseks. „Tasub meeles pidada, et ka Kreeka soovis jõuda kohe, majandusseaduseid eirates, põhjamaalikule heaolutasemele, laenates endale suuremad palgad ja sotsiaaltoetused,’’ rõhutas Rõivas.

Reformierakond on seadnud eesmärgiks Eesti elatustaseme jõudmise Põhjamaade tasemele, mis eeldab Põhjamaadest märgatavalt kiiremat majanduskasvu. „Peame Põhjamaid eeskujuks hariduse tähtsustamisel ja teadmistepõhisel lähenemisel, aga mitte majandust ahistava maksukeskkonna loomisel,’’ lausus parlamendisaadik.

Lõpetuseks nendib Rõivas, et riigirahanduslikult kuulub Eesti juba täna Põhjamaade sekka, erasektori laenukoormuse osas Põhjamaid eeskujuks tuua ei tasuks. „Taanis ületab ainuüksi eluasemelaenude saldo riigi SKPd, Rootsis on sama näitaja 90% juures. Rootsi puhul räägitakse üha tõsisemalt ka kinnisvaramullist,’’ lisas Taavi Rõivas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt