Rõivas: jutud palgatõusu ohjamise kavast on tugevalt liialdatud

Uudis
|
30.05.2011

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Taavi Rõivase (Reformierakond) sõnul on tänastes uudistes ekslikult jäänud kõlama valearvamus, et peatselt valmib palgakasvu kärpiv üle-euroopaline juhis.

“Küsimus on ühe lisaindikaatori jälgimises, mitte keelus ega direktiivis. Paljudes Euroopa riikides on makromajanduslikult suuri tasakaalustamatusi ning adekvaatse pildi saamiseks tuleb tulevikus jälgida rohkemat hulka näitajaid kui vaid võlakoormus ja defitsiit,” ütles Rõivas toonitades, et senisest enamate näitajate monitoorimine aitab uusi kriisi-ilminguid paremini juba eos avastada.

Rõivase sõnul on mõeldamatu ja Euroopa Liidu vaba turu toimimise alustele vasturääkiv, et riigid hakkaksid kuidagi erasektori palku reguleerima. Seetõttu ei sõltu palgatase sugugi üksnes valitsustest. Riikide rahandusprobleemid on aga selgelt näidanud, et praeguste ja tulevaste kriisidega hakkamasaamiseks ei saa valitsused majanduse tasakaalustamatuse märke ignoreerida ja peavad toimuvat paremini jälgima.

„Oleme seisukohal, et vaid tootlikkuse kasvul põhinev palgakasv on jätkusuutlik ja püsiv ning on kõigi huvides, et tulevased palgakasvud oleksid just sellised,” lausus Taavi Rõivas lõpetuseks.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt