Rõivas: järjekorrad idapiiril on Euroopa Liidu ühine mure

Uudis
|
28.10.2008

Riigikogulane Taavi Rõivas toonitas oma esinemises Helsingis Põhjamõõtme parlamentaarsel debatil, et piirijärjekorrad „Eesti-Vene piiril“ ei ole vaid kahe riigi küsimus.

”Pikad veokite järjekorrad idapiiril mõjutavad negatiivselt kogu Euroopa Liidu kaubavahetust Venemaaga ning see on probleem, millega tuleks ühiselt tegeleda,” ütles Rõivas

Sama teemat pidas oma sõnavõtus oluliseks ka Vene Föderatsiooni Riigiduuma saadik Valentina Pivnenko. Debati osaliste hinnangul on Euroopa Liidu piire ületav Põhjamõõde selliste küsimuste lahendamiseks igati sobiv formaat.

Taavi Rõivase sõnul tuleks piiriülesest koostööst leida teisigi praktilist lahendust vajavaid küsimusi, näiteks ühepõhjaliste tankerite keelustamine Läänemere ökosüsteemi kaitseks või laiem koostöö haiguste leviku tõkestamisel.

Põhjamõõde on Euroopa Liidu koostööprogramm, mis ulatub väljapoole liidu piire. Põhjamõõtme parlamentaarsel debatil Helsingis osalesid parlamendisaadikud 12 riigist, Europarlamendi liikmed ning rahvusvaheliste organisatsioonide esindajad. Põhjamõõtme
idee autoriks ja programmi peamiseks initsiaatoriks on Soome. Sarnaselt Põhjamõõtmele toimib Euroopa Liidus veel näiteks Vahemereäärsete riikide koostöö.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt