Rõivas: järgmiste valimiste peateemad on julgeolek ja sissetulekute kasv

Uudis
|
17.08.2014

Arvamusfestivalil erakondade esimeeste debatis osalenud Reformierakonna esimehe, peaminister Taavi Rõivase sõnul on järgmiste valimiste peateemad julgeolek ja sissetulekute kasvule suunatud majanduspoliitika.

“Peame võtma omaks avara julgeolekukäsitluse: sõjalise riigikaitse kõrval on oluline samavõrd tähelepanu pöörata sisejulgeolekule, energeetikale ja elutähtsatele teenustele,” ütles Rõivas.

“Euroopa Liidu eesmärk peab olema energeetikas Venest sõltuvuse miinimumini viimine,” rõhutas peaminister Rõivas.

“Rahvuslik julgeolek algab muuhulgas inimeste rahuolust oma riigiga. Selles mõttes on sama oluline, et inimesed tunnetaksid, et riigil on kindel plaan, kuidas kasvatada nii perede sissetulekuid kui pensione. Niisamuti, et tajutaks, et kogu Eesti ühiskonnal on ka ühiseid sihte,” lisas Rõivas.

“Minu meelest vôiks üheks selliseks sihiks olla, et igaüks meist pürib omal alal maailma tippu. Eesti on liiga väike selleks, et lubada endale madalaid ambitsioone. Peame innustama ja toetama igaüht enda seas, kes tahab saada maailma parimaks,” mõtiskles Rõivas.

Rõivase sõnul on kõige suuremad lahkarvamused julgeoleku küsimustes Keskerakonnaga, eriti nende viimase aja väljaütlemisi silmas pidades. “Juhtivad keskerakondlased kinnitavad võidu, et usuvad Putinit. Mina usun Eestisse.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt