Rõivas: järgmine president tuleks valida Riigikogus

Uudis
|
20.04.2016

Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas sõnas peale erakonna juhatuse koosolekut, et Reformierakond kutsub parlamendierakondi üles presidendivalimistel ühisosa leidma.

„Reformierakonna eelistus on leida parlamendis vähemalt 68 Riigikogu liikme toetus ühiskandidaadile. Mööname, et meil on tugevad pretendendid, kuid me ei vali presidenti üksi,“ ütles Rõivas. „Enne, kui me jõuame konkreetsete nimedeni, soovime välja selgitada, kas parlamendierakondadel on põhimõtteline valmisolek president Riigikogus ära valida.“
 
“Kui selline kandidaat leitakse, kellel oleks Riigikogus vähemalt 68 parlamendiliikme toetus, siis Reformierakonna taha presidendi valimine ei jää,” märkis Rõivas.
 
Rõivase sõnul peab president olema tugev välis- ja julgeolekupoliitika valdkonnas. “See peaks olema kõigi võimalike kandidaatide eeltingimus. Samuti peaks kandidaadid olema ühiskonna ühendajad,” lisas Rõivas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt