Rõivas: investeerimine peab olema võimalikult lihtne

Uudis
|
03.06.2010

Täna võeti Riigikogus vastu tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis rahanduskomisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul muudab eraisiku jaoks investeeringute tegemise võimalikult lihtsaks ja soodsaks.

Rõivase sõnul on eelnõu eesmärk parandada oluliselt Eesti investeerimiskliimat. ”Tagame inimestele ja ettevõtetele võrdse kohtlemise väärtpaberitehingutest saadud kasumi maksustamisel. Seadus loob investeerimiskonto kasutamisel põhineva süsteemi, mis võimaldab investeeringutest saadud tulusid ilma teenitud kasumilt tulumaksu maksmata edasi paigutada.,” lausus Rõivas. „Näiteks lapse hariduse tarvis säästmine muutub oluliselt soodsamaks, kuna aktsiate ja fondiosakute vahetamisel ei pea teenitud tulult kohe maksu maksma.”

Rõivase hinnangul on just nüüd, mil Eesti on väljumas majanduskriisist, õige aeg laduda alust uuele majanduskasvule. Selleks peab rahanduskomisjoni esimehe sõnul pidevalt otsima võimalusi majanduskeskkonna soodsamaks muutmiseks.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt