Rõivas: Eesti vajab presidenti, kes suudab avalikku arvamust juhtida

Uudis
|
12.06.2016

Reformierakonna esimehe, peaminister Taavi Rõivase sõnul vajab Eesti vajab presidenti, kes suudab avalikku arvamust juhtida, mitte tuulelipuna sellele järele lehvida. Välis- ja julgeolekupoliitikas ei saa Eesti Vabariigi President lubada endale õpipoisiaega.

„See, kellest saab Eesti järgmine president, peab maailmas toimuvast mitte ainult aru saama, vaid olema suuteline ka kaasa rääkima. Me ei vaja presidenti, kelle peamine missioon on välja kuulutada ainult populaarseid seaduseid,“ sõnas Rõivas pühapäeval Üldkogule kogunenud erakonnakaaslastele.

„Nii Marina, Siim kui Urmas on sellised presidendikandidaadid, kes mitte ainult ei juhi tähelepanu kitsaskohtadele, vaid pakuvad täpseid ja toimivaid lahendusi. Lisaks on meie kandidaatidel laiapindne rahva toetus. Kuid me ei saa automaatselt eeldada, et rahva toetus tagab toetuse parlamendis või et presidendikandidaat tuleb ilmtingimata Reformierakonnast. Me ei vali presidenti üksi, veel vähem valime presidenti Reformierakonnale, ikka tervele Eestile,“ ütles Rõivas.

„Me ei lähe midagi jõuga võtma, aga me seisame kindlalt kõigi meie inimeste selja taga ja oleme valmis toetama nii Marinat, Siimu kui Urmast,“ lausus erakonna esimees.

„Kui me näeme, et meie kandidaatidest kellegi taha on võimalik koondada kas parlamendi kaks kolmandikku või valijameeste enamus, ei jää presidendi valimine Reformierakonna taha,“ lisas Rõivas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt