Rõivas: Eesti vajab oma rahvuslikku julgeolekustrateegiat

Uudis
|
01.10.2014

“Reformierakonna jaoks on esikohal Eesti julgeoleku tagamine ja inimeste kindlustunde suurendamine,” ütles Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas kolmapäeval erakonna juhatuse koosolekul.

„Riigikogu valimiste programmi ettevalmistamisel oleme mõelnud kaugemale kui järgmine valimistsükkel ehk neljaaastane periood. On selge, et Reformierakonnas väljatöötatud rahvuslik julgeolekustrateegia on ulatuslik ja kestev dokument,“ lausus Rõivas.

„Oleme valimisprogrammi koostamise viinud uuele tasemele, täname neid sadu strateegiadokumenti panustanud eksperte ja üle Eesti toimunud mõttekodadel osalenuid, kellega koos on tehtud ära suur töö,“ rääkis Reformierakonna aseesimees, välisminister Urmas Paet.

Lähitulevikus ootab riiklikul tasandil ees veel mitme olulise julgeolekuteemalise strateegiadokumendi uuendamine. „Leian, et muutunud julgeolekukeskkonna tingimustes tuleb üle vaadata viimati 2010. aastal uuendatud riiklikud julgeolekupoliitika alused,“ märkis Paet. „Samuti algab järgmisel aastal töö 2016. aastal valmiva järgmise kümne aasta riigikaitse arengukava koostamisega.“

Reformierakonna prioriteet on laiapõhjaline riigikaitse ning kodanike aktiivsem kaasamine rahvusliku julgeoleku tagamisel, sealhulgas tahab erakond sisse viia kaitsepalga, sõdurigarantii paketi, 2-nädalased riigikaitsekursused ja kohustusliku riigikaitseõpetuse koolides. Samuti suurendab Reformierakond kaitsekulutusi liitlaste siinviibimise toetamise võrra ning kaalub riigikaitsegümnaasiumi loomist.

Reformierakonna julgeolekustrateegiat tutvustatakse oktoobri- ja novembrikuu jooksul suuremates Eesti linnades ning asulates. Tegu on esimese peatükiga erakonna 2015. aasta valimisprogrammist, mis tervikuna valmib järgmise aasta alguseks ja kinnitatakse 10. jaanuaril erakonna Üldkogul.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt