Rõivas: Eesti pangad võiks luua ühtse automaadivõrgu

Uudis
|
13.03.2012

Riigikogu liige Taavi Rõivas tegi täna Eesti suuremate pankade juhtidega kohtudes ettepaneku luua ühtne pangaautomaatide võrk, mis hoiaks kokku pankade kulusid ja võimaldaks kõikidel klientidel saada raha automaadist teenustasuta.

Kui praegu on teise panga automaadist sularaha välja võttes teenustasu väiksemate summade puhul isegi üle 10% väljavõetavast summast, siis ühise automaadivõrgu puhul oleks Rõivase hinnangul võimalik teenust tarbijatele tasuta korraldada ning tagada sularaha kättesaadavus ka väiksemates kohtades: “Näiteks Soomes on pangad loonud automaatide võrgustiku tarbeks eraldi ettevõtte ning ca 2700 automaadi asemel on nüüd üle riigi ligikaudu 1700. Tarbijatele on raha väljavõtmine tasuta ning pangad katavad võrgustiku kulusid vastavalt sellele, kui palju kellegi kliendid automaate kasutavad.” Rõivase sõnul saab kokkuhoidu eeskätt suuremate kohtade arvelt, kus sageli mitme erineva panga automaadid kõrvuti.

Taavi Rõivase sõnul on Eestis tegutsevad pangad näidanud head koostöövõimet näiteks ühise sularahakeskuse loomisel ning täna ei eelda keegi, et iga pank peaks raha ühest linnast teise vedades eraldi soomukeid kasutama. “Loodan, et mõne aasta pärast on samasugune koostöö reaalsus ka automaatide puhul ning sellest võidavad nii pangad kui tarbijad,” ütles Rõivas.

Riigikogu liige rõhutas, et ta ei pooldaks riiklikku survet automaadivõrgu ühtlustamiseks vaid loodab, et pangad jõuavad ise tõdemuseni, et koostööd tehes on võimalik efektiivsemalt toimida.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt