Rõivas: algava poliitikahooaja olulisemad teemad on julgeolek, haldusreform ja eesistumine

Uudis
|
06.08.2016

Reformierakonna esimehe, peaminister Taavi Rõivase sõnul on algava poliitikahooaja olulisemad teemad Eesti julgeoleku tagamine, haldusreformi edukas elluviimine ja Euroopa Liidu eesistumiseks valmistumine.

“Eesti idapiiri väljaehitamise rahastamine ja Varssavi tippkohtumisel saavutatud ajaloolised otsused liitlaste kohalolu suurendamiseks on suured sammud edasi Eesti julgeoleku kindlustamisel,” ütles laupäeval Lepaninal Reformierakonna suvepäevadel erakonnakaaslastele esinenud Taavi Rõivas.

“Samas teha on veel palju, sealhulgas vajab liitlaste kohaloleku suurendamine ka olulisi investeeringuid riigieelarvest ning vahendeid tuleb leida ka sisejulgeoleku valdkonnale, et kõikvõimalike ohtudega toime tulla,” lausus Rõivas.

Rõivase märkis, et üle kogu Eesti on suure hooga käima läinud omavalitsuste ühinemiskõnelused. “Valitsuse ülesanne on viia haldusreform koos kohalike liidritega edukalt lõpule, selleks, et kõik inimesed saaksid kvaliteetseid avalikke teenuseid.”

“Suurbritannia otsus Euroopa Liidust lahkuda tekitas olukorra, kus Eesti 2018 esimesse poolaastasse planeeritud Euroopa Liidu eesistumine tuleb viia läbi pool aastat varem ehk 2017 teises pooles,” ütles Rõivas.

Peaministri sõnul on Euroopa Liidu eesistumise edukas läbiviimine auasi, sest vähem kui aasta pärast on meil pooleks aastaks vastutus kogu Euroopa Liidu tuleviku eest.

“Kuigi samasse perioodi jäävad kohalikud valimised, peame sel ajal suutma üle olla sisepoliitilistest vaidlustest ja keskenduma ühiselt sellele, et Euroopa Liit liiguks Eestile meelepärases suunas,” lausus Rõivas.

“Ootan kõikidelt valitsuse liikmetelt ja riigiametnikelt täielikku pühendumust Eesti eesistumise õnnestumiseks,” lisas peaminister.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt