Riigikogus räägiti maailmakoristusest

Uudis
|
19.01.2012

Riigikogu Parlamentidevahelise Liidu delegatsiooni juhtiv Tõnis Kõiv (Reformierakond) korraldas sel nädalal kolleegidele teabepäeva, et rääkida, milliseid võimalusi pakuvad Eesti kuvandi tutvustusele ülemaailmsed koristustalgud Let’s do it World. Prügikoristuskampaania algataja Rainer Nõlvak jagas soovitusi, kuidas parlamendisaadikud teadmist selle kohta maailmas levitada saaksid.

„Võime uhkusega öelda, et üks järjekordne hea Eesti asi on leidmas teed maailma. „Teeme ära“ kampaaniast on maailmas kujunemas Eesti jaoks samasugune märk nagu Skype või korras rahandus ja väike riigivõlg. Idee on ju ise-enesest väga lihtne – teeme ise oma riigi, kogukonna puhtamaks, elukeskkonna paremaks. Kindlasti on see levitamist väärt ja Riigikogu liikmed saavad siin erineval moel kaasa lüüa,“ rääkis Tõnis Kõiv, kes ise viimase aasta jooksul maailmakoristust tutvustanud maailma parlamentide esindusfoorumil, mis ühendab 162 riigi esindajaid.

Selleks, mida iga Riigikogu liige maailmakoristusest teadma peaks ja kuidas Eestist väljaspool viibides infot jagada, rääkis  World Cleanup 2012 kampaania eestvedaja Rainer Nõlvak. Teda olid kuulamas parlamendisaadikud kõikidest fraktsioonidest. Ühiselt pakuti välja ideid, milline on Riigikogu liikme roll maailmakoristuse tutvustamisel. Üks võimalus on, et Riigikogu liikmed saavad infot levitada kahepoolsete parlamentidevaheliste sõprusrühmade kaudu. „Tegelikult piisab veebiaadressist  www.letsdoitworld.org, mida jagada. Sealt leiab tähtsama info erinevates keeltes,“ ütles Kõiv.

2008. aastal Eestist alguse saanud „Teeme ära“ prügikoristuskampaania on tänaseks laienenud üle maailma. Rohkem kui 2 miljonit vabatahtlikku on osalenud koristuskampaaniates Eestis, Lätis, Leedus, Portugali, Indias, Sloveenias, Serbias, Soomes,  Rumeenias, Bulgaarias, Moldaavias, Ukrainas, Cambodias, Venemaal, Ungaris ja Brasiilias. 2012. aasta maailmakoristuskampaaniast (World Cleanup 2012), mis kestab 24. märtsist kuni 25. septembrini, osavõtmist on kinnitamas juba peaaegu saja riigi vabatahtlikud ja sihiks on hõlmata kokku ca 300 miljonit inimest.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt