Riigikogu kehtestas SMS- laenu reklaamile piirangud

Uudis
|
27.02.2008

Täna leidis Riigikogus toetust reklaamiseaduse muudatusettepanek, mille kohaselt peab kõikides SMS-laenude reklaamides olema välja toodud krediidikulukuse määr. Teisisõnu peab laenu pakkudes ütlema ka laenu hinna.

Reformierakondlasest riigikogu liikme Taavi Rõivase arvates on SMS-laenude puhul laenu hind üüratu ning selle aus väljaütlemine võib nii mõnelgi juhul jahutada potentsiaalse laenuvõtja indu..

„Ei saa salata, et muudatus on ajendatud soovist lõpetada vastutustundetu laristamise reklaamimine. Keegi meist ei kujutaks ju ette reklaame – „Piiks piiks ja raha tuleb, aga krediidikulukuse määr on 400%” või „Võta SMS laen ja šeffa end pankrotti”, selgitas Rõivas.

SMS-laenude pakkujate hinnangul tekib igal kümnendal laenuvõtjal raskusi laenu tagasimaksmisel. Võib loota ja eeldada, et uue seadusemuudatuse tulemusena muutuvad reklaamid vastutustundlikumaks ja mõistlikumaks.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt