Riigikogu aseesimees Kalle Laanet osaleb Saaremaale EV100 veerandsaja tamme istutamisel

Uudis
|
21.05.2018

Riigikogu aseesimees Kalle Laanet osaleb täna Panga EV 100 tammiku istutamispeol, kus koos Saaremaa koolide õpilastega istutatakse Eesti Vabariik 100. sünnipäevale pühendatud tammik.

„Tamm sümboliseerib elujõudu ja pikaealisust. Tamm kaitseb kodu ning kingib külluse ja rikkuse. Ma arvan, et see on suurepärane kingitus meie kodumaa 100. juubeliaastaks,“ iseloomustab Laanet Eesti juubelile pühendatud ettevõtmist.

„Aitäh kõigile lastele, kes hoole ja armastusega tammeistikuid kasvatasid ning kummardus algatuse „Eesti 100 tamme“ projekti eestvedajatele, tänu kellele Saaremaale ilus tammik sai rajatud,“ lisas ta.

Panga EV100 tammiku istutamispeost võtavad osa kooliõpilased, õpetajad, Saaremaa vallavolikogu ja vallavalitsuse esindajad, kohalik kogukond ning Riigimetsa Majandamise Keskuse esindajad. Panga tammepark avatakse pidulikult 1. juunil.

Riigikantselei algatusega „Eesti 100 tamme“ rajatakse juubeliaastal vähemalt üks tammik igasse maakonda. Tammepuid on juubeliaastal oodatud istutama kõik eraisikud, pered, kohalikud kogukonnad, ettevõtted ja organisatsioonid nii Eestis kui välismaal.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt