Rein Aidma: kas Tallinna-Narva maantee laiendamine kirjutatakse koalitsioonilepingusse? (Põhjarannik)

Arvamus
|
13.03.2007

Reformierakonna eestvõttel on alanud läbirääkimised Res Publica ja Isamaa Liidu, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja erakonnaga Eestimaa Rohelised koalitsioonilepingu sõlmimiseks.

Põhjarannik, 13.03.2007

Reformierakonna eestvõttel on alanud läbirääkimised Res Publica ja Isamaa Liidu, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja erakonnaga Eestimaa Rohelised koalitsioonilepingu sõlmimiseks, millega määratakse riigi olulisemad tegevused järgnevaks neljaks aastaks.

Tallinna-Narva maantee neljarealiseks ehitamise jätkamine oli Reformierakonna programmis ja sellest lubadusest ei ole mingil juhul kavas taganeda.

Praegu on läbirääkimised veel algjärgus ja pole teada, kui detailselt koalitsioonileping lõpuks vormistatakse. Ent olen üsna veendunud, et kui selles tuuakse välja Tallinna-Tartu maantee laiendamine, siis nimetatakse samamoodi kindlasti ka Tallinna-Narva maanteed.

Selge on see, et niivõrd raha- ja töömahukat objekti pole võimalik valmis saada nelja aastaga. Pean reaalseks, et kaks riigikogu ametiaega ehk kaheksa aastat kulub vähemalt, enne kui Narvast Tallinnani neli sõidurada kulgema hakkab. Kuid tähtis on langetada riigi tasemel poliitiline otsus, et see ehitus võetakse ette, teha algust ettevalmistustöödega ja hakata lõikude haaval tööga pihta. Kukruse ja Jõhvi vahelise teelõigu ehitus ongi ju tegelikult õige pea algamas. 2009. aastaks oleks vaja ära teha ettevalmistustööd Jõhvist Narva poole kulgeva maantee laiendamiseks. See võimaldaks taotleda järgmises voorus selleks ehituseks ka Euroopa Liidu vahendeid.

Majanduse kasvades hoogustub liiklus Narva ja Tallinna vahel pidevalt ning selle maantee laiendamise vajadus on ilmselge nii transiidiäri kui kohalike inimeste huvides.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt