Reimo Nebokat: Ridala ühinegu kõigepealt Haapsalu linnaga

Uudis
|
08.01.2013

Ridala Vallavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Reimo Nebokat saatis volikogule otsuse eelnõu teha ettepanek Haapsalu Linnavolikogule algatada ühinemisläbirääkimisi haldusterritoriaalse korralduse ja piiride muutmiseks.

Eelnõu on ajendatud olukorrast, kus järgmise nädala vallavolikogu istungil hakatakse arutama laekunud ettepanekuid Taebla ja Oru vallalt, kes mõlemad soovivad alustada ühinemisläbirääkimisi. Oru valla ettepanek oli informatsiooni punkti all arutlusel ka 6. detsembri volikogul ning leidis positiivset vastukaja volinikelt.

 „Kiidan Oru Vallavolikogu algatust alustada Ridala vallaga ühinemisläbirääkimisi, sest see on tõesti pannud jää liikuma,“ sõnas Reimo Nebokat ja lisas veendunult: “Minu arvates liigub aga jää vales suunas. Kui Ridala vald peaks kellegagi ühinemisläbirääkimisi alustama, siis peab ta seda alustama kõigepealt Haapsalu linnaga, sest nendega on meil rohkem ühist kui Oruga.“

 „Uuemõisa ja Paralepa aleviku inimesed, keda on üle poole valla maksumaksjatest, on põhimõtteliselt juba linnainimesed. Nende maksumaksjate lapsed omandavad põhihariduse linnas ja arendavad ennast linna spordikoolis või muus huviringis. Haapsalu linna teenuseid on muidki, mida Uuemõisa ja Paralepa aleviku inimesed kasutavad: teater, kultuurimaja, veekeskus, tennisehall, spordikool, ühistransport, kogu kultuurielu, turg, staadion jne. Mitmed suured investeeringud on saanud Ridala vald lükata Haapsalu linna maksumaksjate õlule ja selle etteheitmine Ridala koalitsioonipoliitikute poolt ei ole riigimehelik,“ leidis Nebokat.

Kogu Läänemaalt lahkub aastas inimesi rohkem kui juurde tuleb, mistõttu on mõistlik suhteliselt väikses maakonnas ühendada kõik jõud ja pakkuda siinsetele inimestele kvaliteetsemat teenust: tõhusamat sotsiaalabi, kvaliteetsemat haridust, vähem bürokraatiat, ettevõtlusele orienteeritud regiooni arendamist, turvalisemat elukeskkonda ja palju muud.

Lisainformatsioon
Reimo Nebokat
53485587
reimo [dot] nebokatatgmail [dot] com


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt