Reformierakond: Tallinna jätab eelarvega murekohad lahendamata

Uudis
|
20.12.2012

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Õnne Pillaku arvates on Tallinna 2013. aasta linnaeelarve puhul tegemist tasalülitus eelarvega, mis on täis näilisi abipakkumisi, millega püütakse õigustada linna ebamõistlikke kulutusi. Tegelikkuses jäävad tõelised murekohad nagu elanike suured küttearved, katkised teed, lasteaedade alarahastamine ja linna laenukoormuse vähendamine tagaplaanile.

„Järgmise aasta Tallinna eelarves on jäänud tähelepanuta tallinlaste kõige suurem mure ja selleks on viimastel aastatel tubli tõusu teinud küttearved,“ ütles Pillak.

„Linnavalitsus saaks panustada soojahinna alandamisesse hoonete soojustamise abiga, soojatrasside renoveerimisega ja kaasaegsete soojusvahetite paigaldamisega. Näiteks 70-ruutmeetrises korteris oleks korralikult soojustatud majas aastas võit ca 370 eurot,“ selgitas Pillak.

Lisaks ei kiida Reformierakonna fraktsioon heaks linna laenukoormuse suurendamist. „Täna võetakse tegevuseks laenusid, millega sisuliselt tasutakse vanu võlgasid. See on sama ebamõistlik, kui SMS-laenu maksmine uue SMS-laenuga,“ ütles ta. „Selline majanduslik käitumine ja tuleviku arvelt elamine ei ole jätkusuutlik.“

Tallinn 2013. aasta eelarves on Pillaku sõnul siiski ka üks mõistlik algatus. „On hea meel, et linnavalitsus toetas Reformierakonna fraktsiooni poolt tehtud ettepanekut tõsta lasteaiaõpetajate palkasid,“ ütles Pillak.

Ta lisas, et tegelikkuses eelarves planeeritud lisaraha lasteaedade muresid ei lahenda. „Selleks, et väikeste tallinlaste olukorda parandada, vajavad lasteaiad oluliselt suuremat eelarvetõusu ning see raha on Tallinna eelarves ka olemas, kuid kahjuks praegu valel real,“ ütles Pillak viidates Tallinna Televisiooni ja linnavalitsuse propagandakulude suurendamisele.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt