Reforminoored taunivad Keskerakonna ja Rahvaliidu käitumist

Uudis
|
01.09.2006

Eesti Reformierakonna Noortekogu juhatus taunib täielikult nende saadikute käitumist, kes ei võtnud esmaspäeval ja teisipäeval osa presidendi valimisest riigikogus.

Eesti Reformierakonna Noortekogu juhatus taunib täielikult nende saadikute käitumist, kes ei võtnud esmaspäeval ja teisipäeval osa presidendi valimisest riigikogus. Põhiseaduse järgi on presidendi valimised salajased. Saadikud aga, kes ei võtnud oma hääletussedelitki välja, rikkusid seda põhimõtet ja lausa sülitasid põhiseadusele.Reforminoored on pettunud Rahvaliidu ja Keskerakonna fraktsiooni liikmetes, kellel ei jätkunud südametunnistust ja riigimehelikku julgust tulla valima presidenti riigikogus. Nende põhjendused ja õigustused ei tundunud tõsiseltvõetavana. „Häbi peaks olema ka keskerakondlasest riigikogu esimehel Toomas Varekil, kes julges tunnistada, et ei suuda üle olla parteidistsipliinist ega julge seepärast kutsuda kõiki 101 riigikogulast üles presidenti valima, mis tegelikult on iga riigikogu liikme kohustus,” sõnas Noortekogu esimees Reimo Nebokat.Reforminoored kutsuvad 23. septembril valijamehi üles valima Eesti presidendiks Toomas Hendrik Ilvese.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt