Reforminoored moodustavad tuleviku valitsuse

Uudis
|
02.11.2018

Reforminoored moodustavad tuleviku valitsuse, mille eesmärk on tagada, et Eesti tulevik ning noorte huvid oleksid kindlustatud igas valitsuse töösuunas. Tuleviku valitsus koosneb Reformierakonna noortekogu liikmetest peaministeron noortekogu peasekretär Kristo Enn Vaga.

“Kui vaadata tänast valitsust, siis on näha, et pikem vaade kui järgmiste riigikogu valimisteni, puudub. Tänaste noortena aga leiame, et valitsus peaks vaatama just tulevikku, seadma pikemaid plaane ning lähtuma valikute tegemisel sellest, et ka täna oma elu ja karjääri alustavatel noortel oleks Eestis hea elada. Kuna praegusel valitsusel ei ole aga tasuta bussisõidu elluviimise kõrvalt aega sellega tegeleda, siis ei saa me enam vaiki olla, mistõttu oleme otsustanud luua Reforminoortega tuleviku valitsuse, et hoida noorte huve ja tulevikku vaatavat poliitikat aktiivselt päevakorras ning pakkuda välja vastavaid lahendusi.,” selgitab tuleviku valitsuse peaminister Kristo Enn Vaga tuleviku valitsuse moodustamise ideed.

Tuleviku valitsus koosneb noortest inimestest üle Eesti, kellest osa alles õpivad, osad käivad tööl erasektoris, osad avalikus sektoris, kuid kõigil on ühine soov, et Eestil oleks parem tulevik. Noorte vahel on jagatud ära erinevad teemad ja ministriportfellid, millele keskenduda. Tuleviku valitsuse moodustamise kaudu soovivad nad öelda sõna sekka ja näidata, millised on need mõtted, mille eest tulevikku vaatav valitsus peab seisma.

„Oleme püüdnud teha reformierakonna valimisprogrammi nii, et see vaataks kaugemale tulevikku, kui neli aastat. See, kas mõnekümne aasta paärast on meie maksusüsteem endiselt toimv või Eesti loodus puhas ja maailmakuulus on just tänaste otsuste tulemus. Seetõttu on mul eriti hea meel, et noored tahavad valimiskampaanias rohkem kaasa rääkida. Reformierakonna noortekogu on toonud Eesti poliitikasse mitmeid ideid, mis on saanud ka reaalsuseks, näiteks valimisea langetamise 16 aastale kohalikel valimistel,“ ütles Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

“Kolm teemat, millega tuleviku valitsus eriti tihedalt tegelema hakkab on haridus, mis on kõikide noorte tööriist tulevikuks, teiseks kogu digitaalmaailm, mille jaoks lõime eraldi ministriportfelli ja kuidas Eestis kõigile õiglased võimalused pakkuda, nii tööturul kui privaatsuses. Meie tegemistega saab ennast kursis hoida tulevikuvalitsus.reforminoored.ee”

Tuleviku valitsuse koosseisu kuulub 15 tuleviku ministrit: Tuleviku peaminister Kristo Enn Vaga (Reforminoorte peasekretär), ​haridus- ja innovatsiooniminister Anett Numa (Reforminoorte välistoimkonna liige), justiitsminister Sten Laansoo(Reforminoorte kommunikatsioonijuht), rahandusminister Sander Andla (Reforminoorte eestseisuse esimees), välisminister Gaspar Šabad (Reforminoorte välissekretär), digitaalminister Kaarel Kullamaa (Tartu Noorte Reformiklubi esimees), siseminister Erik Šetskov (Reforminoorte juhatuse liige), majandus- ja kommunikatsiooniminister Katarina Elisabeth Saage (Reforminoorte juhatuse liige), kultuuriminister Maarja Mehiste (Reforminoorte juhatuse liige), väliskaubandus- ja turisminister Risto Kaljurand (Reforminoorte vilistlaskogu esimees), riigihaldusminister Anti Haugas(Reforminoorte vilistlaskogu liige), kaitseminister Laura Danilas (Tartu Noorte Reformiklubi liige), maaeluminister Rasmus Punkar (Tartu Noorte Reformiklubi juhatuse liige), keskkonna- ja energeetikaminister Kaarel Taimla (Reforminoorte sisesekretär), sotsiaalminister Andrus Punt (Tartu linnavolikogu liige).


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt