Reformierakonnaga liitub Urmas Siigur, kes kandideerib ka riigikogusse

Uudis
|
18.10.2018

16 aastat Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees olnud Urmas Siigur liitub Reformierakonnaga ja kandideerib Riigikogu valimistel Tartus.

Urmas Siigur ütles, et tahab koos Reformierakonnaga seista selle eest, et Eesti tervishoiusüsteemi aluspõhimõtted nagu solidaarsus ja patsientide võrdne kohtlemine jääksid samaks, aga pakutava teenuse kvaliteet paraneks.

“Olen ligi kaks aastakümmet olnud Eesti suurima haigla tippjuht, tunnen tervishoidu nii teoorias kui praktikas ja tean meie valukohti. Patsiendi jaoks on selleks ennekõike pikad eriarsti järjekorrad. Lisaraha ei ole siin ainus võimalik lahendus. Üleriigiline digiregistratuur ning laialdasem e-konsultatsiooni kasutamine nii perearsti ja eriarsti kui ka eriarstide vahel võiks pakkuda siin leevendust. Teiseks kättesaadavuse parendamise meetmeks on uued teenusemudelid, näiteks kaugnõustamine, interaktiivsed telemeditsiini teenused ja mobiilsed kabinetid,” ütles Siigur.

“Tervishoid on kallis, aga seda tuleb võtta mitte kui kulu, vaid investeeringut. Terve rahvas on terve ja tugeva riigi alus. Eesti tervishoid on olnud tervikuna vägagi kulutõhus, kuid ka siin on võimalusi anda rahale veel paremat väärtust. Üheks selliseks märksõnaks on raviprotsessi terviklikkuse tagamine – sujuv liikumine õigeaegsest diagnoosist ravile, edasi taastusravile ja vajadusel sotsiaalhoolduse teenusteni,“ märkis Siigur.

Reformierakonna esimees Kaja Kallase sõnul on tervishoid teema, millega tegelemist valijad uuelt valitsuselt kindlasti nõuavad ja seetõttu on tal hea meel tervitada oma meeskonnas sel alal nii pädevat inimest nagu Urmas Siigur.

Urmas Siigur on lõpetanud kiitusega Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja töötanud tänase Tartu Ülikooli Kliinikumi eelkäijate juures kirurgi, teaduri ja laborijuhina. Tal on meditsiiniteaduste doktori kraad Karolinska instituudist Rootsis. Alates 1999 oli ta SA Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liige, haldusalaks ravi-, õppe- ja teadustöö. 2002-2018 oli Urmas Siigur SA Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees.

2016 andis Tartu linn Urmas Siigurile Tartu linnale osutatud eriliste teenete eest Tartu tähe teenetemärgi.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt