Reformierakonna välisministri kandidaat on Keit Pentus-Rosimannus ja keskkonnaministri kandidaat Mati Raidma

Uudis
|
05.11.2014

Kolmapäeval kogunenud Reformierakonna juhatus kinnitas erakonna esimehe, peaminister Taavi Rõivase ettepanekul välisministri kandidaadiks erakonna aseesimehe, praeguse keskkonnaministri Keit Pentus-Rosimannuse ja keskkonnaministri kandidaadiks senise Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Mati Raidma.

„Keit ja Mati on pikaajalise kogemusega ja ennast tõestanud poliitikud. Arvestades seda, olen ma kindel, et nad saavad uutes ametites hästi hakkama. Välisministri valikus lähtusin sellest, et kandidaadil oleks eelnev valitsuskogemus. Keskkonnaministri ametisse eelistasin põhjaliku parlamendikogemusega inimest, selles valdkonnas on väga mitmeid algatusi vaja järgnevatel kuudel Riigikogus kaitsta,“ ütles Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas.

„Minu sooviks on kindlasti jätkata senist välispoliitilist suunda ja töötada selle nimel, et Eesti julgeolek ja areng oleks tagatud. Eesti on oma piirkonna üks rahvusvaheliselt kõige lõimunum riik. Välisministri üks ülesannetest on kanda hoolt, et võimalikult palju rahvusvahelisi välispoliitilisi otsuseid kujundataks Eesti osalusel, et Eesti oleks nähtav, et me oleksime hinnatud ja usaldusväärne partner. Kõige tähtsam on muidugi praegu julgeolekupoliitika – et koostöö meie liitlastega oleks kindel, Eesti tegevus NATOs ja teistes julgeolekuorganisatsioonides oleks efektiivne,“ lausus välisministri kandidaat Keit Pentus-Rosimannus.

„Olen keskkonnavaldkonna inimestega koos erinevaid kriise lahendanud ajal, mil olin Päästeameti peadirektor. Mul on suur au tulla Eesti parimasse meeskonda – vabariigi valitsusse. Hindan Keit Pentus-Rosimannuse senist tööd väga kõrgelt ja jätkan samade põhimõtetega ning viin seni algatatud projektid lõpuni. Sinna hulka kuuluvad Nabala kaitseala ja keskkonnatasude temaatika. Praegusel hetkel on kindlasti oluline teema Eesti idapiir, mille puhastamise eest seisan hea. Samuti on merereostuse likvideerimise võimekus teema, mis vajab arengut,“ sõnas keskkonnaministri kandidaat Mati Raidma.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt