Reformierakonna Tartu linnapeakandidaat on Urmas Klaas

Uudis
|
07.06.2017

Kolmapäeval kogunenud Reformierakonna Tartu piirkonna üldkoosolek kinnitas linnapeakandidaadiks Tartu praeguse linnapea Urmas Klaasi. Samuti esitleti erakonna põhilubadusi Tartu arenguks sügisel toimuvatel kohalikel valimistel.

Linnapea Urmas Klaas tänas erakonnakaaslasi usalduse ja toetuse eest. “Tartlased on linna elukeskkonnaga rahul, kuid meie ambitsioon on suurem, sest teha on veel väga palju selleks, et Tartu kuuluks Põhjamaade parima elukeskkonnaga linnade hulka,” ütles Klaas. „Meil on Tartu arenguks kindel plaan ja väga head inimesed seda ellu viima.“ 

Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri sõnul on  Urmas Klaas end tõestanud tugeva ja Tartule väärilise linnapeana. “Tartu on alati olnud Eestis teerajaja rollis, Tartu heade mõtete järgi joonduvad paljud Eesti omavalitsused,” ütles Pevkur. “Tugev juht, tugev meeskond ja tugev programm loovad head eeldused Tartus valimisvõiduks.“

Ühe põhilubadusena soovib Reformierakond Tartu südalinna ehitada uue nüüdisaegse kultuurikeskuse. “Südalinna kultuurikeskus võimaldab tuua Tartusse rahvusvahelisi näitusi, samuti oleks seal ruumi Tartu muuseumite väljapanekutele. Keskuses leiduks raamatukoguteenuseid ja noorsootegevusi ning põnevaid sündmusi. Tartu linnasüda on avatud kõigile,“ lausus Klaas. 

Klaasi sõnul on väga tähtis ka kultuurikeskuse pargiala, kus lisaks lõõgastust pakkuvale rohelusele on igal aastaajal kõigile tegevust. „Soovime, et koos istumisalade ja mänguväljakuga oleks see kutsuv ja esinduslik.“

Teine Reformierakonna põhifookus Tartus on kokkuvõetud lausesse “Turvaline kodutee”. „Erilise hoolega vaatame üle kooliümbruste liikluslahendused, et jalgsi, ratta või autoga saabuvate väikeste kodanike üle vähem muret peaks tundma. Rattaga või jalgsi liikudes on oluline, et selleks ette nähtud tee on iga ilmaga hästi hooldatud,“ sõnas Tartu linnapea.

„Kergliiklust näeme osana keskkonnasõbralikust ja hästi toimivast ühistranspordisüsteemist, mis vähendaks Tartus autoliiklust. Järgneval neljal aastal loome linnaruumi kõigile kasutamiseks rendirataste süsteemi. Samuti parandame terves linnas sõiduteid, vaatame üle ristmike liikluslahendused, teekattemärgistused ja  valgustuse ning jätkame kõnniteede rajamist,“ rääkis Klaas. 

Kolmanda põhiteemana tõi Urmas Klaas välja uued töö- ja elukohad. “See on Tartu arengu võtmeküsimuseks ja on otseselt seotud ettevõtlusega, mis nõuab arenguks kiireid transpordiühendusi. Nii uute elu- kui töökohtade loomiseks peame arendama Tartu planeeringute, ehitus- ja kasutuslubade asjaajamist, et see oleks arusaadav ja efektiivne kõigile osapooltele.“ 

„Tartu on Eesti idufirmade pealinn. Jätkame ärifestivali sTARTUp day korraldamist ning koostöös ülikoolide ja ettevõtjatega kutsume ellu iduettevõtete toetamise fondi,“ tõi Klaas välja veel ühe olulise teema. 
 
„Tartus paikneb ka Eesti suurim kutsehariduskeskus. Kutseõppe tihedamaks sidumiseks reaalse ettevõtlusega kutsume ellu linna kutsehariduse praktikaprogrammi, et motiveerida ettevõtjaid võtma kutseõppureid praktikale,“ lisas Tartu linnapea.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt