Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni avaldus

Uudis
|
30.04.2007

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Keit Pentuse avaldus fraktsiooni nimel:

„Neljapäeva ööl vastu reedet alanud ja kaks ööd kestnud sündmused tänavatel andsid ilmselt meile kõigile üle pika aja valusa äratundmise, et ehkki oma, on turvaline riik midagi, mida me oleme lühikese aja jooksul hakanud võtma iseenesest mõistetavana ja tegu on endiselt millegi väga hapraga. Millegagi, mida rüüstajad ja märatsejad näevad endiselt ahvatleva saagina. Millegagi, mida me kõik peame olema valmis kaitsma ja mis ei ole meile iseenesest antud.

Ma tahan täna Reformierakonna fraktsiooni nimel tänada politseid, abipolitseinikke ja õiguskaitseorganeid konkreetse tegutsemise eest barbaarsete korrarikkumiste takistamisel, aga ka nende korraldajate ning osavõtnute väljaselgitamisel ja vastutusele võtmisel. Me tahame südamest tänada ka päästeteenistujaid, kiirabipersonali ja kõiki teisi, kes osutasid abi rahutustes kannatada saanutele, kaasa arvatud neile, kelle vigastused tekkisid nendi endi vandaalse käitumise tagajärjel.

Eelmisel nädalal toimunud sündmused näitasid aga veel midagi. Eri rahvusvähemuste organisatsioonide avaldused näitavad, et veelahe Eestis ei kulge eri rahvusrühmade vahel. Veelahe kulgeb üheltpoolt selle suure enamuse vahel, kes austab demokraatliku Eesti riiklikku iseseisvust ja stabiilsust, ning nende vahel, kelle ideaalid ja väärtused, kui neid üldse on, on sellele vastandlikud ja vaenulikud. Reformierakonna fraktsioon kutsub kõiki Eesti poliitikuid selgelt võtma selles vastanduses meie oma riiki toetav pool ja toimima vastavalt sellele. Toimima väärikalt ja kindlameelselt.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt