Reformierakonna programm väärtustab vabadust ja rahvuse kestmist

Uudis
|
15.05.2005

Reformierakond kinnitas täna Tallinnas Sakala keskuses toimuval üldkogul uue programmi, mis määratleb erakonna eesmärgid lähemateks aastateks.

Võrreldes varasema programmiga on uues erakonna väärtushinnanguid ja plane väljendavas dokumendis suurem rõhk rahvastikul, keskkonnakaitsel, sotsiaalküsimustel, tervishoiul ja innovaatilisel uuendusmeelsusel.  Programm rõhutab ka liberaalseid väärtusi ja majandusvabadusi, asju, millega Reformierakond on eristunud Eesti teistest erakondadest kogu oma tegevuse ajal üheteistkümne aasta jooksul. Erakonna programm on selline dokument, mis paneb paika sihid aastateks ja seetõttu on selles püütud vältida üksiksammude kirjeldamisse ja valimislubadustesse takerdumist”; lausus Reformierakonna programmitoimkonna juht Jürgen Ligi Sakala keskuses erakonnaliikmetele programmist ettekannet tehes. Ligi märkis, et uues programmes on erinevalt vana programmi lühikesest rahvuspoliitika peatükist eraldi peatükkidena esitatud rahvastikupoliitika ja rahvusvähemuste poliitika. Rahvastikuküsimuste käsitlemine eraldi ja kõigepealt, osutab selge märgina, et Reformierakonna jaoks on iibe tõstmine ja Eesti rahva säilimine ülim eesmärk. Tähtsal kohal on programmis ka hariduse ja teadmistepõhise majanduse arengut käsitlevad seisukohad. See on selge märk, et just teadussaavutuste jõudmine ettevõtlusse on rahvusliku rikkuse loomisel prioriteetne ning just Reformierakonnal on selles vallas parimad lahendused välja pakkuda. Reformierakonna uus program väärtustab ka inimeste vabadust ja toonitab vabatahtlike kodanikeühenduste rolli Eesti riigi ja ühiskonna arengus. Reformierakonna üldkogu poolt täna kinnitatud programmi koostamisel osalesid alates eelmisest sügisest kokku kümnes töörühmas ning erakonna kodulehel avatud internetifoorumis sajad erakonnaliikmed.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt