Reformierakonna plaan kriisi lahendamiseks

Reformierakond esitas täna Riigikogus kriisi lahendamiseks mõeldud lisaeelarvesse muudatusettepanekud, millega suunatakse rohkem raha tervishoidu ja kriisipiirkondadele, toetatakse väikeettevõtteid ja turismisektorit ning tehakse valitsusele ülesandeks koostada kärpeplaan ja avalikustada tulu saajad.

“Seda kriisi ei tohi kuritarvitada, seetõttu teeme ettepaneku tegeleda ainult asjadega, mis kriisi otseselt lahendavad ning jätta ära aktsiisilangetused ja teise pensionisamba maksete peatamine,” ütles Reformierakonna juht Kaja Kallas. “Me toetame oma ettepanekutega väike- ja mikroettevõtjaid, turismisektorit, samuti tervishoidu ja kriisipiirkondi.”

Reformierakonna ettepanekute järgi lisanduksid aktsiisilangetuseks mõeldud 42.1 miljonit valitsuse COVID reservi, kust saaks toetada tervishoiu lisakulusid ja enim kannatanud piirkondi nagu Saaremaa.

Maaelu Sihtasutusele mõeldud 140 miljonit läheksid Reformierakonna muudatusettepaneku järgi Kredexi meetmetesse, kust saavad toetust taotleda kõik ettevõtted. Reformierakond teeb ka ettepaneku luua Kredexi alla täiendav laenumeede, FIE-dele, mikro- ja väikeettevõtetele ning käsunduslepinguga töötavatele inimestele.

Samuti tahab Reformierakond kahekordistada EASi toetusi mikro- ja väikeettevõtetele ning turismisektorile, mis oleksid muudatusettepaneku järgi kokku 70 miljonit eurot.

Muudatusettepanekute järgi peaks valitsus esitama 15. maiks Riigikogu rahanduskomisjonile ja riigieelarve kontrolli erikomisjonile

  1. Ettepanekud 2020.aasta riigieelarve kulude vähendamiseks kooskõlas eelarve tulude vähenemisega
  2. Ettevõtete ja töökohtade säilitamise toetusmeetmete kava koos seda tagava riigi võlakirjade programmiga
  3. Strateegilistele ettevõtetele laenude andmise, osaluste või hübriidinstrumentide omandamise põhimõtted

Veel teeks Reformierakond valitsusele ülesandeks anda eriolukorra lahendamise ja selle mõju leevendamise vahendite kasutamisest igakuise ülevaate Riigikogu rahanduskomisjonile ja riigieelarve kontrolli erikomisjonile.

Muudatusettepanekud täismahus: https://www.riigikogu.ee/tegevus/eelnoud/eelnou/muudatusettepanekud/9eb928f5-d085-4104-a317-ad9d767727dd/2020.%20aasta%20riigi%20lisaeelarve%20seadus


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt