Reformierakonna peasekretär: vajalik on lobireeglite loomine

Uudis
|
10.06.2012

Reformierakonna peasekretär Martin Kukk sõnul on hea, et taas on käivitunud ühiskondlik debatt erakondade rahastamise üle. „Peame Eestis tõsisemalt tegelema ettevõtjate ja poliitikute vahelise infovahetuse reguleerimisega. Sellega, mis rahvusvahelist terminoloogiat eestindades on saanud nimeks lobitegemine ning mille reeglite paikapanemisega Euroopa Komisjonis oma esimesel ametiajal väga edukalt tegeles Siim Kallas,“ ütles Kukk.

„Avalik hüsteeria selle kohta, et Eesti erakonnad on juba loomult halvad, peab lõppema ning asenduma asjaliku aruteluga. Ja kõik, kes soovivad maailmavaadet toetada, ei peaks seda häbenema pelgalt seepärast, et keegi on hüüdnud: igasugune annetamine on kurjast,“ rääkis Martin Kukk pühapäeval Reformierakonna Üldkogul Viljandis.

„Omal alal kompetentsete inimeste ja Eesti riigikassat maksudega täitvate ettevõtjate suhtlemine ei ole poliitikutega susserdamine või eelistega kauplemine. Oluline on, et ettevõtjate ja poliitikute vaheline infovahetuse saaks seadustatud ehk pandaks paika vastavad lobireeglid,“ lausus Kukk.

Reformierakonna peasekretäri sõnul ei ole midagi paha selles, kui ettevõtlikud kodanikud ka ise kaasa räägivad, millised need parimad tingimused võiksid olla. „Tähtis on loomulikult see, et reeglid turul toimetamisel oleksid kõigile võrdsed, et keegi ei saaks põhjendamatuid ja vaid teda soosivaid eeliseid. Selle eest Reformierakond seisabki. Olen seisukohal ning olen seda korduvalt ka avalikult öelnud – erakondade rahastamine mitte ainult ei pea olema aus, vaid ka näima aus,“ sõnas Kukk Reformierakonna Üldkogul.

„Reformierakonna peasekretärina tahan kinnitada: meie poliitika on avalik, samuti on avalikud meie tulud, mingeid anonüümseid annetusi erakonnale ei ole olnud ja ei saa ka olema,“ rõhutas Kukk.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt