Reformierakonna juhatus toetas peaministri lastetoetuste reformi plaani

Uudis
|
13.06.2012

Täna kogunenud Reformierakonna juhatus toetas peaminister Andrus Ansipi poolt nädalavahetusel Reformierakonna Üldkogul väljakäidud lastetoetuste reformi plaani ning rõhutas vajadust toetada rohkem just neid lapsi, kes enim abi vajavad.

Reformierakonna juhatuse liikme Taavi Rõivase sõnul minnakse reformiplaaniga edasi kaasates avalikku arutellu kõik teemast huvitatud isikud ja huvigrupid. “Soovime kahekordistada suhtelises vaesuses olevate laste toetused, mis tähendab, et edaspidi saaksid nad 40 eurot kuus esimese ja teise lapse kohta ning 115 eurot kolmandast lapsest alates,” selgitas Rõivas.

Taavi Rõivase sõnul oleksid Eesti vajaduspõhised lastetoetused reformi jõustumisel ühed kõrgeimad Kesk- ja Ida-Euroopa riikide hulgas ning riikide jõukust arvestades kogu Euroopas. Kahekordset toetust hakkaks saama hinnanguliselt üle 50 000 lapse.

Reformierakond soovib lastetoetuste reformiga algust teha juba järgmisel aastal. Plaan näeb ette esimese ja teise lapse toetuse tõstmise seniselt 19,18 eurolt lapse kohta 40 eurole lapse kohta ning iga järgneva lapse puhul seniselt 57,54 eurolt 115 eurole lapse kohta. See võimaldaks näiteks kolme abivajava lapsega perel lapse arengule praegusega võrreldes panustada aastas ligi 1200 euro võrra rohkem.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt