Reformierakonna Hiiumaa piirkonnajuhiks valiti Peep Lillemägi

Uudis
|
01.07.2018

Reedel koos olnud Reformierakonna Hiiumaa piirkonna üldkoosolek valis Hiiumaa piirkonnajuhiks Peep Lillemägi. Senine piirkonnajuht Riho Rahuoja lausus, et kuna kaheaastane volituste periood sai läbi, soovib ta edaspidi rohkem keskenduda tööle Hiiumaa sotsiaalkeskuse juhina.

“Lisakohustus on erakonna poliitika elluviimine kohalikus volikogus Hiiumaa vallavolikogu aseesimehena,” märkis Rahuoja uue piirkonnajuhi valimist soovitades.

“Näen oma rolli eelkõige Reformierakonna Hiiumaa liikmete koondamises ühiseks meeskonnaks, liikmeskonna laiendamises ja selgemate sihtide määratlemises erakonna jaoks Hiiu saarel. Reformierakonna toetus on Hiiumaal alati tugev olnud. Reformierakond on võitnud viimased kolmed Riigikogu valimised ja minu kindel veendumus on, et võidab ka valimised järgmise aasta märtsis,” ütles Lillemägi meenutades, et 2015. aasta märtsis kogus Reformierakond valimiste võitjana Hiiumaal 35,9% saarel antud häältest. “Kõik need Reformierakonda toetanud inimesed on kusagil alles ja soovivad taas kinnitust, et just Reformierakond pakub parimat riigijuhtimist, mis on hea ka Hiiumaale,” lausus uus piirkonnajuht.

Hiiumaa reformierakondlaste üldkoosolekul nenditi, et omaette väljakutse on Hiiumaa arengumõtetele riikliku toetuse ja investeeringute tagamine. “Arvan, et Hiiumaa edeneb ainult siis, kui kohalikud poliitilised jõud suudavad piirkondliku arengu nimel kokku leppida ja kokku lepitud seisukohtade eest ühiselt seista. Asjaolu, et inimesed elavad piiratud territooriumil, peaks ühendama oluliselt rohkem, kui parteilised või piirkondlikud erinevused lahutavad, aga kui ringi vaadata, siis Hiiumaal ei kuku sugugi alati päriselt sedaviisi välja,” ütles Peep Lillemägi.

Reformierakonna Hiiumaa piirkond valis reedel ka uue juhatuse, kuhu kuuluvad lisaks piirkonna esimehele Riho Rahuoja, Üllar Padari, Üllar Laid, Ester Tammis, Jüri Ojasoo ja Aivo Kriiska.

Oma tööst ning Euroopa Liidu ja Eesti tulevikuvõimalustest rääkis kokkutulnutele Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet. Lääne-Eesti piirkondade koostööst jagasid mõtteid Riigikogu liige Urve Tiidus Saaremaalt ja Jaanus Ratas Läänemaalt, kes mõlemad ka erakonna üle-eestilise juhatuse liikmed.

Peep Lillemägi on Tartu Ülikoolis õppinud eesti keelt ja kirjandust, õigusteadust ja ajakirjandust. Reformierakonna liige jaanuarist 1996, varem olnud erakonna maakonnajuht Jõgevamaal, kus hinnatud erakonna parimaks maakonnaorganisatsiooni arendajaks. Hiiumaaga seotud aastast 2001. 15 aastat töötas erakonna fraktsiooni nõunikuna Riigikogus. Pärast viimaseid parlamendivalimisi otsustas perega püsivalt Hiiumaale elama asuda. Üle kümne aasta olnud majandusajakirja Eesti Majanduse Teataja omanik ja väljaandja. Lisaks on ta liberalismi ideede levikut toetava mittetulundusühingu Liberalismi Akadeemia juhatuse liige.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt