Reformierakonna fraktsiooni juht Tallinna Transpordiameti juhi lahkumisest: algus on tehtud, Kõlvart on järgmine

Uudis
|
10.05.2023

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Pärtel-Peeter Pere ütles Tallinna Transpordiameti juhataja Andres Harjo lahkumise kohta, et kuigi tegemist on kauaoodatud sammuga, ei tasu põhimõttelisi muudatusi oodata enne, kui vahetub keskerakondlik linnavõim.

“Harjo on juhtinud ligi kaks aastakümmet linna transpordiametit ja umbes nii kaua kuulunud ka Keskerakonda. Transpordiameti nõudmisel on tallinlastel sund, mitte vaba valik osta korteriga vähemalt üks parkimiskoht. Harjo juhtimisel on kasvanud autostumine, langenud ühistranspordi kasutajate osakaal, rattaliiklust ei mõõdeta ning fooritsükleid ei muudeta jalakäijate jaoks ohutumaks,” oli Pere kriitiline.  

Ta lisas, et on üle tosina korra avalikult nõudnud Andres Harjo vallandamist Tallinna Transpordiameti juhi kohalt. “Ta on kolmas nn igavene ametnik lisaks endise abilinnapea Novikovile, kelle lahkumist ma linnavolikogus töötades olen nõudnud,” märkis Pere. 

“Harjo lahkub, aga autokeskne ja jalakäijavaenulik mentaliteet linnavalitsuses püsivad. Tallinna 5%-lise autostumise kasvu, õhu- ja mürasaaste, liiklusõnnetuste, kõnniteedel parkimise ning inimeste alla ajamise, tõukerataste kõnniteedel sõitmise, mittetoimiva lasteaia- ja koolivõrgu ning autosõltuvuse eest vastutab ikkagi linnapea Mihhail Kõlvart,” sõnas Pere. 

“Nii kaua, kuni Kõlvart juhib Tallinnat, muutusi oodata pole. Tallinn vajab juhtimist, mis ei tule Lasnamäelt, sest Tallinn ei ole Lasnamäe. Paremat linna väärivad siin elavad inimesed ja töötavad ettevõtted,” lisas ta. 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt