Reformierakonna fraktsiooni esimees tunnustas Laari ja Nestorit

Uudis
|
08.06.2008

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus ütles täna Reformierakonna üldkogul peetud kõnes, et igapäevaste väikeste päevapoliitiliste uudiste taustal, mis kipuvad iga väiksematki eriarvamust suureks lõheks manama, kipub nii kergesti meelest minema see, et selle sama koalitsiooniga, mis ajalehtede järgi justkui tohututes vastuoludes sipleks, on teoks tehtud suur hulk väga olulisi asju.

Pentus meenutas, et Riigikogu selle koosseisu esimese aasta jooksul on jõutud nii ettevõtte tulumaksusüsteem seadusega kindlustada, pikendada vanemahüvitise maksmise perioodi lapse 1,5-aastaseks saamiseni, alustada uute lasteaiakohtade loomise programmiga kui seadustada pensionikasvu jätkumine.

“Koostöö valitsusliidu fraktsioonide vahel on selle aasta jooksul olnud kokkuvõttes tegelikult iga osapoole huvidega arvestav ja kompromisse otsiv,” ütles Pentus. “Meie mõlemaid partnereid tuleb selle koostöö sujumise eest tänada ja nende fraktsiooni juhte – Eiki Nestorit ja Mart Laari – tunnustada.”

“Me võime küll erineda selles, milliseid lahendusi Eesti pikaajalise majanduskasvu tagamisel näeme, aga kindlasti on kõigil kolmel fraktsioonil ühine soov neid lahendusi leida ja nendes lahendustes ka kokku leppida,” lisas Pentus. “Uus töölepinguseadus ja maksukeskkonnas juba lubatud muudatustest mitte-taganemine on lähitulevikus loodetavasti nendest kokkuleppele jõudmistest head näited.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt