Reformierakonna fraktsioon: väljumisstrateegia tekitab küsimusi, millele peavad vastama poliitikud

Uudis
|
24.04.2020

Täna Riigikantselei strateegidirektori Henry Kattagoga kohtunud Reformierakonna fraktsioon leiab, et valitsuse väljumisstrateegia tekitab endiselt küsimusi, millele vastamiseks oleks parim vorm riigikogu täiendav istung.

“Paljud valikud väljumisstrateegias on olnud poliitilised, mida ametnikud ja eksperdid selgitada ei saa. Seepärast soovime jätkuvalt, et peaminister Jüri Ratas tuleks järgmisel nädalal Riigikogu ette ja tutvustaks Riigikogule ja ühiskonnale avalikult väljumisstarteegia põhimõtteid ja tagamaid,” märkis fraktsiooni juht Kaja Kallas.

Kallase sõnul esitas ta eile Riigikogu juhatusele ja peaministrile kirjaliku ettepaneku kutsuda peaministri kuulamiseks järgmisel nädalal kokku Riigkogu täiendav istung. Sama ettepanekut kordas Kaja Kallas ka täna hommikul toimunud Riigikogu vanematekogus.

“Väljumisstrateegia dokument peaks andma inimestele ja ettevõtjatele selge ajaraami ja käitumisjuhised, kuidas ja mis tingimustel piirangute lõdvendamine toimuma hakkab. Strateegias esitatud mõõdikute järgi peaks see juba algama,” ütles Kallas. Tema sõnul pole strateegias tähelepanu pööratud majandusküsimustele, mis on aga ühiskonna taaskäivitamiseks olulised.

Kallas lisas, et arusaadav on, et kui koroonaviiruse levikut ja meditsiinisüsteemi toimimist kirjeldavate mõõdikute näitajad peaksid halvenema, tuleb piirangute leevendamist ilmselt edasi lükata, kuid oluline on siiski panna paika esialgne väljumise teekaart.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt